Widget Image
Kurumsal
Son teknoloji, Avrupa standartlarına uygun, TÜV onaylı BOSCH test cihazları ile gerekli testleri yaptırmak için haftanın her günü (Pazar Dahil) siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
Bize Ulaşın
info@otoekspertizmerkezi.com
+90 (224) 441 41 28
Adres: Üçevler Mah.Ünalp Sk.No:7/8 Nilüfer/BURSA
Çalışma Saatlerimiz: 08:30 - 19:00
Adres: Üçevler Mah. 70. Sk. No:169/A Mavi Cin Nilüfer/BURSA
Tel: 0 (224) 441 41 28
 

Süspansiyon Testi

Süspansiyon testi

Süspansiyon yoldayken aracın zemin ile arasında bir yastık görevi gören denge sağlayan bir mekanizmadır. Sürtünmenin kesintisiz olmasını sağlayan süspansiyonlar hem güvenlik açısından hem de konfor açısından önemlidir. Süspansiyon testi, freni anında algılayabilmesi ve direksiyon hareketlerine hızlı tepki verebilmesi açısından önemlidir. Viraj dönüşlerini iyi bir şekilde sağlayan süspansiyon, bir araç için olmazsa olmazlardandır.

 

Eğer aracınızda süspansiyon hasarlıysa sürüş sırasında denge bozuklukları, aracın zemine tutunuş kuvveti azalır. Bu yüzden de araç yana yatarak savrulmaya başlar. Bunun olmaması için düzenli olarak süspansiyon testi yaptırmalısınız. Süspansiyon testi yapılmasının amacı titreşimi azaltarak daha dengeli bir sürüş keyfi sağlamaktır.

 

Firmamızın sağladığı bu test, dört tekerleğin çekiş kuvvetine, aracın ağırlığına, titreşim kuvvetine ve her tekerleğin ağırlığını ölçer. 5 farklı parçadan oluşan sistemin iyi bir şekilde çalışabilmesi gerekmektedir. Aracın dört amortisörüne verilen titreşim ile oluşan sıkıntıyı çözmeye yarayan süspansiyon testi uzman bir ekip eşliğinde yapılır. Kalibrasyon ayarlarının tamamlanması ile güvenli bir şekilde yola çıkan araç, sizi kolay bir şekilde adrese teslim eder.